Chris Kitts McGee has logged 256 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry