Chris Kitts McGee has logged 23 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Private War

A Private War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry