Kip Bowman Jr. has logged 523 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film

Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dance of the Dead

Dance of the Dead

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Burning

The Burning

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
See No Evil

See No Evil

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ernest Scared Stupid

Ernest Scared Stupid

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wolfman's Got Nards

Wolfman's Got Nards

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry