Kip Bowman Jr. has logged 58 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Music

Music

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ted

Ted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tomcats

Tomcats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Varsity Blues

Varsity Blues

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry