Movieman97 has logged 20 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry