Movieman97 has logged 11 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry