Sort by

MoVieManKev has logged 35 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Devastator

The Devastator

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Zion Canyon: Treasure of the Gods

Zion Canyon: Treasure of the Gods

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Welcome to Forever

Welcome to Forever

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Voyage to the Edge of the World

Voyage to the Edge of the World

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Under Lock and Key

Under Lock and Key

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Revenger

The Revenger

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Parking Lot Movie

The Parking Lot Movie

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Supergirl

Supergirl

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Open Water

Open Water

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Surrender

No Surrender

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killing Zone

The Killing Zone

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Isolation

Isolation

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hunt to Kill

Hunt to Kill

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Furry Nights

Furry Nights

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Death Fighter

Death Fighter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vinyl

Vinyl

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Starship Invasions

Starship Invasions

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Radio Free Albemuth

Radio Free Albemuth

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Overboard

Overboard

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry