Sort by

Maxwell has logged 36 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Professor

The Professor

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Quacker

Little Quacker

1950
×
★★★
Edit this entry  
14
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Transit

Transit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry