Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wicked Little Letters

Wicked Little Letters

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marvel Studios Assembled: The Making of Loki Season 2

Marvel Studios Assembled: The Making of Loki Season 2

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Critic

The Critic

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Great Escaper

The Great Escaper

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uproar

Uproar

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dance First

Dance First

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Land of Saints and Sinners

In the Land of Saints and Sinners

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Trouble with Jessica

The Trouble with Jessica

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
JFK Revisited: Through the Looking Glass

JFK Revisited: Through the Looking Glass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lesson

The Lesson

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Golda

Golda

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
One Life

One Life

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Old Oak

The Old Oak

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
LEGO Marvel Avengers: Code Red

LEGO Marvel Avengers: Code Red

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
9/11: Inside the President's War Room

9/11: Inside the President's War Room

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
NYAD

NYAD

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle Beyond the Sun

Battle Beyond the Sun

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry