Sort by

Michael has logged 355 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Russell Howard: Lubricant

Russell Howard: Lubricant

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Russell Howard: Lubricant

Russell Howard: Lubricant

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians

Guardians

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Krampus: The Reckoning

Krampus: The Reckoning

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
07
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
French Exit

French Exit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stranger

Stranger

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry