• Al Harasek

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Memory

  • The Northman

    ★★½

  • Morbius

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

  • Shattered

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • Eternals

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Desperate Hour

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Lamb

    ★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Commitment Hasan

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★½

  • Saving Shuli

    ★★½

  • Legend of Destruction

    ★★★

  • The Ice Road

    ★½

  • Yana

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★