• Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Cinema Morocco

    ★★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Auntie Edna

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • Hunter Killer

    ★★½

  • The Keeper

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Night School

    ★★

  • Tarkovsky's Andrei Rublev: A Journey

  • Maniac

    ★★★★½

  • Smallfoot

    ★★★½

  • Red Joan

    ★★½

  • Bel Canto

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Skin

    ★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Fig Tree

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Life Itself

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Aniara

    ★★

  • Hotel Mumbai

    ★★½

  • A Private War

    ★★★★

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Hummingbird Project

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Kursk

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Peppermint

    ★★★

  • 22 July

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • The Predator

    ★★★

  • King of Thieves

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★½

  • Never Look Away

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Non-Fiction

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • Destroyer

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Operation Finale

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Kin

    ★★

  • In Safe Hands

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Little Italy

    ★★½

  • The Happytime Murders

    ★½

  • Mile 22

    ★★