Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Homunculus

Homunculus

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Edit this entry  
03
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stargate Origins: Catherine

Stargate Origins: Catherine

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Eli

Eli

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain Nova

Captain Nova

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Home

Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Crab

Black Crab

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Edit this entry