Sort by

MovieQueenz has logged 231 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hungover Games

The Hungover Games

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Omen

The Omen

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arthur

Arthur

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stage Mother

Stage Mother

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry