Sort by

Tristan has logged 164 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Lily & the Snowman

Lily & the Snowman

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Climb

The Climb

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry