Sort by
  • Halloween Ends

    ½

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Voyagers

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Mix Up in the Mediterranean

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Max Reload and the Nether Blasters

    ★★★

  • The Hunt

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Underwater

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Gemini Man

    ½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★½

  • Harriet

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Glass

    ★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The Nun

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • The Happytime Murders

  • The Satanic Nun

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Billionaire Boys Club

    ★★

  • Skyscraper

    ★★★½