Sort by
  • Cat Person

    ★★½

  • Magazine Dreams

    ★★★½

  • Fremont

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Violent Night

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Spirited

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

  • See How They Run

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Sea Beast

  • Hustle

  • The Bob's Burgers Movie

  • Elvis

    ★★

  • Decision to Leave

  • Moonage Daydream

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

  • RRR

    ★★★★

  • The Bad Guys

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Emergency

  • When You Finish Saving The World

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

  • Finch

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

  • The Harder They Fall

  • No Time to Die

  • The Black Phone

  • Squid Game

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Humans

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog