Sort by

Movies “Mofa” Fan123 has logged 43 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★
Edit this entry  
28
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Due Date

Due Date

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
On Golden Pond

On Golden Pond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Grease

Grease

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry