moviesmovington has logged 33 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chick Fight

Chick Fight

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Life with Mikey

Life with Mikey

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Laurel Canyon

Laurel Canyon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Come Away

Come Away

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Click

Click

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
Nell

Nell

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bogus

Bogus

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Les Misérables: 10th Anniversary Concert at the Royal Albert Hall

Les Misérables: 10th Anniversary Concert at the Royal Albert Hall

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sondheim! The Birthday Concert

Sondheim! The Birthday Concert

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Peter Pan

Peter Pan

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Antebellum

Antebellum

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Chipmunk Adventure

The Chipmunk Adventure

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harriet the Spy

Harriet the Spy

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry