Sort by

moviesmovington has logged 330 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Is Forgiven

All Is Forgiven

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mrs. Santa Claus

Mrs. Santa Claus

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Juggler

Night of the Juggler

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Annie Live!

Annie Live!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Night Nurse

Night Nurse

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cyrano

Cyrano

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Annie

Annie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Life

My Life

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Reds

Reds

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Addicted to Love

Addicted to Love

1997
×
Read the review Edit this entry  
03
Getting Even with Dad

Getting Even with Dad

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Renaissance Man

Renaissance Man

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Stillwater

Stillwater

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry