• Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★½

  • City Hall

    ★★★★½

  • Antebellum

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Showbiz Kids

    ★★½

  • Money Plane

    ★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Stockton on My Mind

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Becky

    ★★

  • Laurel Canyon

    ★★★★

  • Capone

  • Hollywood

    ½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Fantasy Island

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • The Truffle Hunters

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Shirley

    ★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Zola

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Come Away

    ★½

  • The Turning

    ½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • My Spy

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

  • Dolittle

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • Skyfire

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ½

  • Queen & Slim

    ★★★½