movieupdate_ has logged 19 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Closer

Closer

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry