• Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Reminiscence

  • Free Guy

    ★★★

  • Old

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Let There Be Light

    ½

  • Thank You for Your Service

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Only the Brave

    ★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Extraordinary

    ½

  • mother!

    ½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • American Made

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • A Prayer Before Dawn

    ★★★★