Sort by
  • The Iron Claw

    ★★★★½

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★★½

  • The Holdovers

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Fallen Leaves

  • Asteroid City

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • BEEF

    ★★★

  • Air

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Absence of Color.

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

  • Bones and All

    ★★½

  • TÁR

    ½

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Yesterday, it rained

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Showing Up

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • We Own This City

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Novelist's Film

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Souvenir: Part II

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Nobody

  • On the Count of Three

    ★★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★½