Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★
Edit this entry  
26
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mammoth

Mammoth

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Balloonatic

The Balloonatic

1923
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cops

Cops

1922
×
★★★
Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Play House

The Play House

1921
×
★★½
Edit this entry  
13
The Eight Mountains

The Eight Mountains

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
One Week

One Week

1920
×
★★★½
Edit this entry  
11
The High Sign

The High Sign

1921
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
i hate myself :)

i hate myself :)

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cook

The Cook

1918
×
★★★
Edit this entry  
03
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Ages

Three Ages

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suzume

Suzume

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cold Comfort Farm

Cold Comfort Farm

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Junk Head

Junk Head

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Money Shot: The Pornhub Story

Money Shot: The Pornhub Story

2023
×
★½
Edit this entry  
18
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Air

Air

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godland

Godland

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Beau

Beau

2011
×
Edit this entry  
02
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Basically

Basically

2014
×
Edit this entry  
01
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Edit this entry  
31
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
boygenius: the film

boygenius: the film

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry