Max has logged 28 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Eye

The Eye

2002
×
★★½
Edit this entry  
26
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tickled

Tickled

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Goat

Goat

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whistle Down the Wind

Whistle Down the Wind

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lilting

Lilting

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Signs

Signs

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Sweeney Todd

Sweeney Todd

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Naked

Naked

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry