Sort by

Max has logged 379 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Loneliness of the Long Distance Runner

The Loneliness of the Long Distance Runner

1962
×
★★★★
Edit this entry  
27
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Nanny

The Nanny

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oliver!

Oliver!

1968
×
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Scrooge

Scrooge

1951
×
Read the review Edit this entry  
24
Crooked House

Crooked House

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★
Edit this entry  
20
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Marty

Marty

1955
×
★★
Edit this entry  
10
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Landline

Landline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Meantime

Meantime

1983
×
★★★
Edit this entry  
20
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★½
Edit this entry  
05
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★
Edit this entry  
04
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wind River

Wind River

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Edit this entry