Sort by

Max has logged 28 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Women in Love

Women in Love

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Magic Magic

Magic Magic

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The German Doctor

The German Doctor

2013
×
★½
Edit this entry  
27
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prick Up Your Ears

Prick Up Your Ears

1987
×
★★½
Edit this entry  
19
Lemon

Lemon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Year

Another Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
17
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wall

The Wall

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★
Edit this entry  
01
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry