RSS feed for Mozzy
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Devilman - Volume 2: Demon Bird

Devilman - Volume 2: Demon Bird

1990
×
Edit this entry  
11
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
Edit this entry  
09
Rainbow Signal: Hi-Fi Set

Rainbow Signal: Hi-Fi Set

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Kindly Lion

The Kindly Lion

1970
×
Edit this entry  
09
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
Edit this entry  
04
The Birds

The Birds

1963
×
Edit this entry  
02
Mardock Scramble: The First Compression

Mardock Scramble: The First Compression

2010
×
Edit this entry  
26
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
17
They Live

They Live

1988
×
Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
04
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
Edit this entry  
01
Xanadu

Xanadu

1980
×
Edit this entry  
27
The Pavement

The Pavement

2015
×
Edit this entry  
27
RPG OKC

RPG OKC

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Old Crocodile

The Old Crocodile

2005
×
Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dumbo

Dumbo

1941
×
Edit this entry  
23
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Aquatic

Aquatic

1987
×
Edit this entry  
21
Broken Down Film

Broken Down Film

1985
×
Edit this entry  
20
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
Edit this entry  
20
Tony de Peltrie

Tony de Peltrie

1985
×
Edit this entry  
20
Kitten

Kitten

1968
×
Edit this entry  
19
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
18
You & Me

You & Me

2011
×
Edit this entry  
18
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
Edit this entry  
17
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
Edit this entry  
16
Voices

Voices

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Guide Dog

Guide Dog

2006
×
Edit this entry  
16
Guard Dog

Guard Dog

2004
×
Edit this entry  
16
Lupo the Butcher

Lupo the Butcher

1987
×
Edit this entry  
16
Closed Mondays

Closed Mondays

1974
×
Edit this entry  
16
The Owl Who Married a Goose: An Eskimo Legend

The Owl Who Married a Goose: An Eskimo Legend

1976
×
Edit this entry  
15
Persepolis

Persepolis

2007
×
Edit this entry  
15
We Bare Bears: Goodnight Ice Bear

We Bare Bears: Goodnight Ice Bear

2016
×
Edit this entry  
15
We Bare Bears: Panda's Dream

We Bare Bears: Panda's Dream

2015
×
Edit this entry  
15
Omelette

Omelette

2013
×
Edit this entry  
15
Ta-chan's Underwater Adventure

Ta-chan's Underwater Adventure

1935
×
Edit this entry  
14
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
Edit this entry  
14
Accordion Player

Accordion Player

1888
×
Edit this entry  
14
The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

2003
×
Edit this entry  
13
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Comb

The Comb

1991
×
Edit this entry  
12
Lost Motion

Lost Motion

1999
×
Edit this entry  
11
The Frogs Who Wanted a King

The Frogs Who Wanted a King

1922
×
Edit this entry  
11
Swinging the Lambeth Walk

Swinging the Lambeth Walk

1940
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pathé Review: Monsters of the Past

Pathé Review: Monsters of the Past

1923
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Coal Black and de Sebben Dwarfs

Coal Black and de Sebben Dwarfs

1943
×
Edit this entry  
11
Tramp, Tramp, Tramp the Boys Are Marching

Tramp, Tramp, Tramp the Boys Are Marching

1926
×
Edit this entry