Sort by

Mike has logged 31 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Self/less

Self/less

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★
Edit this entry  
01
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry