MPieper has logged 11 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry