• A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Finch

    ★★½

  • New York Ninja

    ★★★½

  • The Last Duel

  • Spencer

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Velvet Underground

  • Val

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • To Carry Underneath

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  • kid 90

    ★★½

  • All Light, Everywhere

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

  • In the Earth

    ★★★

  • Censor

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Charles Bronson: The Spirit of Masculinity

    ★★★½

  • The Beastmaster Chronicles

  • Riders of Justice

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Tales of the Uncanny

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • Run

    ★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Last Matinee

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Last Days of American Crime

    ★½

  • Clapboard Jungle

    ★★½

  • The Hunt

    ★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Jumbo

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★

  • Backwoods

  • The Irishman

    ★★★½

  • Butt Boy

    ★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½