Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Climax

Climax

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocky

Rocky

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Devil

Devil

2010
×
★★
Edit this entry  
10
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Ran

Ran

1985
×
★★
Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1979
×
★½
Edit this entry  
26
Don't Look Now... We're Being Shot At!

Don't Look Now... We're Being Shot At!

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Corsican File

The Corsican File

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Crash

Crash

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shaft

Shaft

1971
×
★★★½
Edit this entry  
26
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Edit this entry