Sort by
  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Missing

    ★★★½

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★

  • Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★

  • Halloween Ends

    ★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Son

    ★★★½

  • Pinocchio

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Beast

    ★½

  • Prey

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★★★★

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Marmaduke

    ½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★

  • RRR

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Dog

    ★★½

  • Tall Girl 2

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • Fresh

    ★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Our Burning Infinity

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★½