Sort by

Mr_Bamason has logged 426 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mister Magoo's Christmas Carol

Mister Magoo's Christmas Carol

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Brave

Brave

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Pie

American Pie

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry