• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • The F**k-It List

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Stargirl

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Dolittle

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★★★