Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Morbius

Morbius

2022
×
Edit this entry  
12
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Cleaner

Cleaner

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
Edit this entry  
16
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Catch and Release

Catch and Release

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
My Suicide

My Suicide

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Sex Appeal

Sex Appeal

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★½
Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Moonshot

Moonshot

2022
×
½
Edit this entry  
10
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
½
Edit this entry  
10
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Ronny Chieng: Speakeasy

Ronny Chieng: Speakeasy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Den Brother

Den Brother

2010
×
★★
Edit this entry  
30
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rescued by Ruby

Rescued by Ruby

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Stormbreaker

Stormbreaker

2006
×
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★★★
Edit this entry