Sort by

Mr. DuLac has logged 43 entries for films during September 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The War Zone

The War Zone

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time in China and America

Once Upon a Time in China and America

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Miracle

Big Miracle

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time in China III

Once Upon a Time in China III

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time in China II

Once Upon a Time in China II

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chasing Ghosts: Beyond the Arcade

Chasing Ghosts: Beyond the Arcade

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Running Out of Time

Running Out of Time

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Death Race

Death Race

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
New York Stories

New York Stories

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sci-Fi Boys

The Sci-Fi Boys

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dragon Tiger Gate

Dragon Tiger Gate

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Grindhouse

American Grindhouse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fire of Conscience

Fire of Conscience

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
French Connection II

French Connection II

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Punished

Punished

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry