Sort by

Mr. DuLac has logged 34 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Black Sleep

The Black Sleep

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
This Must Be the Place

This Must Be the Place

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Butter

Butter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rough Cut

Rough Cut

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Madhouse

Madhouse

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Futureworld

Futureworld

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rage of Honor

Rage of Honor

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Combo

The Big Combo

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ghoul

The Ghoul

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
This Gun for Hire

This Gun for Hire

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Steele Justice

Steele Justice

1987
×
Read the review Edit this entry  
02
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wing Chun

Wing Chun

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry