Sort by

Mr. DuLac has logged 20 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frequently Asked Questions About Time Travel

Frequently Asked Questions About Time Travel

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Leatherface

Leatherface

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunting

The Hunting

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Children of the Full Moon

Children of the Full Moon

1980
×
Edit this entry  
18
Inhumans: The First Chapter

Inhumans: The First Chapter

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Professionals

The Professionals

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marvel's The Defenders

Marvel's The Defenders

2017
×
Edit this entry  
12
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Silent Scream

The Silent Scream

1980
×
Edit this entry  
04
Captive for 18 Years: The Jaycee Lee Story

Captive for 18 Years: The Jaycee Lee Story

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★
Read the review Edit this entry