Sort by

Mr. DuLac has logged 36 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Stand

The Stand

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Space Amoeba

Space Amoeba

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Latitude Zero

Latitude Zero

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gorath

Gorath

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Battle in Outer Space

Battle in Outer Space

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Images

Images

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Louis Theroux: The Night in Question

Louis Theroux: The Night in Question

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Oprah Winfrey Presents: After Neverland

Oprah Winfrey Presents: After Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
Read the review Edit this entry  
07
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zatoichi's Flashing Sword

Zatoichi's Flashing Sword

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Ice Pirates

The Ice Pirates

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
King Kong Escapes

King Kong Escapes

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead or Alive 2: Birds

Dead or Alive 2: Birds

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The War of the Gargantuas

The War of the Gargantuas

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry