• Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Jackass 4.5

  • Rubbers

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Projections

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Embers

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Let's Kiss (History of a Gentle Revolution)

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Time

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Dreams I Recall

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Long Toast

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Education

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Heaven Reaches Down to Earth

    ★★★½