Sort by

Mr Scene has logged 15 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
People Just Do Nothing: Big in Japan

People Just Do Nothing: Big in Japan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry