Sort by

Arthur has logged 26 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Troll 2

Troll 2

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Liberté

Liberté

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghoul

Ghoul

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Deadfall

Deadfall

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Underwater Love

Underwater Love

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turistas

Turistas

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Alienators

Alienators

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
El Topo

El Topo

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bangkok Dangerous

Bangkok Dangerous

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Joe

Joe

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knowing

Knowing

2009
×
★★
Read the review Edit this entry