Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Colour Out of Space

The Colour Out of Space

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo! Mecha Mutt Menace

Scooby-Doo! Mecha Mutt Menace

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo! and the Spooky Scarecrow

Scooby-Doo! and the Spooky Scarecrow

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Fanfic

Fanfic

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

The Last Kingdom: Seven Kings Must Die

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Robots

Robots

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo! Moon Monster Madness

Scooby-Doo! Moon Monster Madness

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Darkness

Darkness

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thinner

Thinner

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo! Music of the Vampire

Scooby-Doo! Music of the Vampire

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo! Frankencreepy

Scooby-Doo! Frankencreepy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thin Velvet Line

The Thin Velvet Line

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Camino

Camino

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Notte

La Notte

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo! in Where's My Mummy?

Scooby-Doo! in Where's My Mummy?

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo! and the Goblin King

Scooby-Doo! and the Goblin King

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Great Sinner

The Great Sinner

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Violent City

Violent City

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bikini Bistro

Bikini Bistro

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
04
2LDK

2LDK

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
New York Stories

New York Stories

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Capture of Bigfoot

The Capture of Bigfoot

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo! and KISS: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and KISS: Rock and Roll Mystery

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Morbius

Morbius

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Payback

Payback

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The War of the Robots

The War of the Robots

1978
×
Read the review Edit this entry  
03
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Havoc

Havoc

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo! Stage Fright

Scooby-Doo! Stage Fright

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo! Mask of the Blue Falcon

Scooby-Doo! Mask of the Blue Falcon

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hercules

Hercules

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry