Sort by

Samuel has logged 888 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo! and the Reluctant Werewolf

Scooby-Doo! and the Reluctant Werewolf

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Safe Men

Safe Men

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Children of the Corn: Runaway

Children of the Corn: Runaway

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Children of the Corn: Genesis

Children of the Corn: Genesis

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Children of the Corn

Children of the Corn

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Charlie Chan at the Wax Museum

Charlie Chan at the Wax Museum

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Younger Sister

Younger Sister

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dance of the Vampires

Dance of the Vampires

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
100% Organic

100% Organic

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Jamojaya

Jamojaya

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
French Dressing

French Dressing

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Desert Warrior

Desert Warrior

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Oracle

The Oracle

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boomerang

Boomerang

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Children of the Corn: Revelation

Children of the Corn: Revelation

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid: Ariel's Beginning

The Little Mermaid: Ariel's Beginning

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Demons of Ludlow

The Demons of Ludlow

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Devil's Workshop

Devil's Workshop

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Children of the Corn 666: Isaac's Return

Children of the Corn 666: Isaac's Return

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Onyx the Fortuitous and the Talisman of Souls

Onyx the Fortuitous and the Talisman of Souls

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nurse to Die For

A Nurse to Die For

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Dinosaur Hotel 2

Dinosaur Hotel 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Children of the Corn V: Fields of Terror

Children of the Corn V: Fields of Terror

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Falling for a Killer

Falling for a Killer

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Corn IV: The Gathering

Children of the Corn IV: The Gathering

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Corn III: Urban Harvest

Children of the Corn III: Urban Harvest

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Remains

Mortal Remains

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unseen

Unseen

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Boksoon

Kill Boksoon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love in Zion National: A National Park Romance

Love in Zion National: A National Park Romance

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
23
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Weapon

The Weapon

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Black Girl Missing

Black Girl Missing

2023
×
½
Read the review Edit this entry