mr_ugli has logged 23 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
CyberTracker 2

CyberTracker 2

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
CyberTracker

CyberTracker

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Street Fighter

Return of the Street Fighter

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Double Impact

Double Impact

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Digital Man

Digital Man

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Vindicator

The Vindicator

1986
×
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Making Michael Jackson's Thriller

Making Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry