Sort by
  • Shotgun Wedding

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Spoiler Alert

    ★★★½

  • Something from Tiffany's

    ★★★

  • Disenchanted

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • She Said

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Till

    ★★★

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Bros

    ★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Persuasion

    ★★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • God's Creatures

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • The House

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★