• The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Jesus Is King

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Don't Let Go

    ★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★