Sort by

Ell C has logged 23 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
X2

X2

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1897
×
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Grandmas

Bad Grandmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry